Merhaba Ziyaretçi; Bugün
Abdullah Yeşil
Ahmet Tüysüz
Aziz Aydınlık
Ali Babacan
Mahmut Demir
Kemal Kılıçdaroğlu
Abdullah Atik

Abdullah Atik Kimdir?

1966 yılında Diyarbakır’da doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimimi Diyarbakır’da tamamladım. Merkezi Ukrayna’da bulunan Avrupa Tekno Üniversitesi’nde ‘Tarım’ üzerinde eğitim gördüm.Köklü bir siyasi ve ticari tecrübeye sahip olan bir aileden gelmekteyim. Genç yaşta siyasete atıldım. Henüz 26 yaşında iken Osmaniye’de Anavatan Partisi (ANAP) İl Başkanlığı görevini yürüttüm. 1992-2000 yılları arasında 9 yıl bu görevi tamamladıktan sonra 2005-2009 yılları arasında Adalet ve Kalkınma Partisi (AKPARTİ) Diyarbakır İl Başkan yardımcısı olarak partime hizmet vermeye başladım.

2007-2009 yılları arasında PTT 1.Ligi’nde Diyarbakırspor yönetiminde asbaşkan olarak görev yaptım. 2008-2009 sezonunda Süper Lig’e çıkan Diyarbakırspor’un yönetiminde as başkan görevinde bulundum.
Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) , Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Birliği (DESOB) ve Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) başta olmak üzere bir çok sivil toplum kuruluşuna üye ve bu kuruluşlarda aktif yönetici olarak görev yapmaktayım.

Doğu ve Güneydoğu’da önemli yatırımlar yapan bir aileye mensubum. Diyarbakır’da tarım, sanayi ve akaryakıt sektörlerinde yatırımlarımız bulunmaktadır. Ankara ve İstanbul’da ise turizm sektöründe mevcut olan şirketler gurubunun yönetim kurulu başkanlığını yürütmekteyim. Evli ve 5 çocuk babasıyım. İyi derecede Türkçe ve Kürtçe, orta derecede İngilizce biliyorum.

NEDEN ADAY OLDUM VE NİÇİN AK PARTİ’Yİ TERCİH ETTİM?
AK Parti hükümetleri büyük bir siyasi risk alarak Çözüm Süreci’ni başlattı. Bu başlı başına bir devrimdir. Bölgenin dününü bilen biri olarak diyorum ki bugün sonuca ve çözüme giden tabloyu yakın zamana kadar hayal bile edemezdik. AK Parti hükümetleri Türkiye ve bölgemizde barışın önündeki en büyük engel, pranga olan 100 yıllık Kürt Sorunu’nu çözme iradesi göstermişken, bunu ekonomik ve tarımsal kalkınma ile taçlandırmak gerekir. Bunu da halkın içinden gelen, halkın değerleriyle barışık, bölgede sevilen, bu konuda vizyonu olan milletvekilleriyle başarmak mümkün olacaktır. Milletvekillerinin görevi sadece kendi partilerinin politikalarını savunmak değil, Milletvekillerinin temsil ettikleri bölgelerin sorunlarına ilişkin projeleri olmalıdır. Aday adaylığı sürecini başarıyla geçtikten sonra ekonomik ve tarımsal kalkınma alanında işsizliğe çözüm olacak, bölge halkının yüzünü güldürecek projelerimizi açıklayacağız. Özellikle benim şahsi olarak 25 yıl, ailemin ise yarım asra varan siyasi geçmişi var. Bunları inşallah AK Parti’nin vizyonu ve hedefleriyle bütünleştirerek Diyarbakır’ımızın makus talihini yenmesini sağlayacağız. Sadece sorunları anlatan değil, çözen taraf olacağız. Toplumsal barış ve ekonomik kalkınmanın teminatı, işsizlik ve istihdam sorunlarının çözüm umudu olacağız.

BİLGİLER
tarafından 19 Şubat 2015 - 01:15 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 65 kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.