Merhaba Ziyaretçi; Bugün
Abdullah Yeşil
Ahmet Tüysüz
Aziz Aydınlık
Ali Babacan
Mahmut Demir
Kemal Kılıçdaroğlu
Av. Aydoğan Ahıakın

Av. Aydoğan Ahıakın Kimdir?

1982 yılında Diyarbakır’da doğdu. Diyarbakır Yenişehir İlkokulunda okudu. Diyarbakır Anadolu Lisesi’nden sonra Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.Galatasaray Üniversitesinde Ekonomi Hukuku alanında yüksek lisans yaptı.

Diyarbakır Tanıtma Kültür ve Yardımlaşma Vakfı İstanbul Şubesi (DİTAV) Başkanlığını yürütmektedir.

İtalya`nın Floransa şehrindeki European University Institute`de European Union Law Academy of European Law adlı programa katıldı ve çeşitli bilimsel çalışmalarda bulundu. Ulusal basında ve internette bir haber sitesinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Avrupa Baroları ve Hukuk Dernekleri Konseyi (CCBE) avukat üyesidir. Kendisine ait
Avukatlık bürosunda Serbest Avukatlık faaliyetini sürdürmektedir. Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu danışma kurulu üyesidir.

Çekmeköy Kaymakamlığı Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Avukat üyesidir. Diyarbakır’ın köklü vakıflarından olan Hicri takvime göre 17 Zilhicce 1086 tarihinde kurulmuş İpekzade elhac Mustafa Çelebi ibni Molla Mehmet (İpekzade-İpekoğlu Vakfı) Vakfının kurucusu olan Elhac Mustafa Çelebi ibni Molla Mehmet’in torunlarındandır. İpekzade Vakfı Mütevelli Başkan Yardımcılığını yürütmektedir.

Ticaret Hukuku, Ceza Hukuku, Tüketici Hukuku, Aile Hukuku, İş Hukuku ve Avrupa Birliği Hukuku alanlarında akademik çalışmalar yapmış olup bu alanlarda pek çok makalesi mevcuttur.
İyi derecede İngilizce bilmektedir.

BİLGİLER
tarafından 19 Şubat 2015 - 01:11 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 72 kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.