Merhaba Ziyaretçi; Bugün
Abdullah Yeşil
Ahmet Tüysüz
Aziz Aydınlık
Ali Babacan
Mahmut Demir
Kemal Kılıçdaroğlu
Melahat Emine Dönmez

Melahat Emine Dönmez kimdir? Adayın Özgeçmişi

Melahat Emine Dönmez: 2015 Genel Seçimleri, AK PARTİ (Adalet ve Kalkınma Partisi) İstanbul 2.Bölge Milletvekili Aday Adayı.

Prof. Dr. Melahat Emine DÖNMEZ

03.07.1948 Kırıkkale doğumlu olan Prof. Dr. Melahat Emine DÖNMEZ; İlk, orta ve lise öğrenimini Kırıkkale’de tamamladıktan sonra, Ankara Üniversitesi D. Tıp Fakültesi’nden 1973 yılında mezun oldu.

Bursa Tıp Fakültesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak meslek hayatına başlayan Dönmez, sırasıyla Kırıkkale’de 3 yıl MKEK Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak, Kayseri Erciyes Üniversitesi’nde 4 yıl Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanı olarak, İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2 yıl Baş Asistan olarak, Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 17 yıl Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği Şefi olarak çalıştıktan sonra 3 yıl Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yaptı.

Türkiye Sigarayla Savaş Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olarak Türkiye’nin muhtelif bölgelerindeki üniversitelerde seminer, sempozyum ve toplantılar düzenledi. Birçok basın yayın organlarında yazılar yazarak televizyon programlarına katıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin tüm ilçelerinde kadın sağlığı konusunda konferanslar verdi.

Dönmez, son yıllarda kadının toplumdaki statüsünü yükseltmek ve kadına karşı şiddeti engellemek konusunda çalışmalar yapmakta, sigarasız toplum ve dumansız hayat konusunda yoğun ve etkin çalışmalarda bulunmaktadır.

Başarılarla dolu kariyerini; kendine, özetle ileri demokrasi ve değişimi, halkın refahını ve halka hizmeti vizyon edinmiş, ülkesinin kültürel zenginliğini uluslararası tüm platformlara taşımayı hedef alan Adalet ve Kalkınma Partisi’nde devam ederek taçlandırmak isteyen Melahat Emine DÖNMEZ, Türkiye’nin geleceğinde vazgeçilmez bir rol oynayacağına inandığı partisinde, üstüne düşen görevi yerine getirmekten de gurur duyacaktır.

Prof. Dr. Melahat Emine DÖNMEZ
Ak Parti İstanbul 2. Bölge
Milletvekili Aday Adayı

BİLGİLER
tarafından 19 Şubat 2015 - 01:53 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 111 kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.