Merhaba Ziyaretçi; Bugün
Abdullah Yeşil
Ahmet Tüysüz
Aziz Aydınlık
Ali Babacan
Mahmut Demir
Kemal Kılıçdaroğlu
“İnşallah Cumhurbaşkanımız kızmaz” diyen Soylu, 2014 seçimlerinden bir anısını paylaştı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı bir etkinlikte “Burada size bir hikayemi anlatacağım, inşallah Cumhurbaşkanımız kızmaz” diyerek 2014 seçimlerinde yaşanan bir anısını anlattı. Soylu, Cumhurbaşkanı’nın bir büyükşehir belediye başkanı adayının listesinde erkek adayların fazla olmasına tepki gösterip kendi hakkını kadın adaylardan yana kullandığını anlattı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kadın Muhtarlar Derneği 3. Genel Kongresi’nde açıklamalarda bulundu. Soylu, 2014’teki yerel seçimler sırasında yaşanan bir olayı, “Burada size bir hikayemi anlatacağım, inşallah Cumhurbaşkanımız kızmaz” diyerek aktardı.

“LİSTEDEKİ ERKEKLERİ ÇIKARIP ‘KADINLARI EKLEYİN’ DEDİ”

2014 yılı seçimleri döneminden bir anısını paylaşan Soylu, “Size bir hikayemi anlatayım mı, inşallah sayın cumhurbaşkanımız kızmaz. 2014 yılı seçimleri… Bir büyükşehir belediye başkanı adayımız listede kadınlara çok az yer vermiş. Nereden bilsin Cumhurbaşkanımızın kulağına gideceğini. Sayın Cumhurbaşkanımız toplantıda ‘Şu ilin listesini verir misiniz’ dedi. Listede 1 erkek, 2 erkek, 3 erkek, 4 erkek, 5 erkek… 5 erkeğin adını çıkarıp kadın ekleyin dedi. ‘Bu listeyi kim yazdı’ dedi. Ben hakkımı kadınlardan yana kullanıyorum dedi. Oluşturmak istediğimiz farklı bir iklim var. Sosyal alanda kadınların daha çok söz sahibi olmasının önünü açmak istiyoruz. Kadın muhtarlarımızın talepleri var, bu taleplerin hepsini biz temellendirdik. Meclis’e ilettik.” ifadelerini kullandı.

0
BİLGİLER
tarafından 26 Ekim 2021 - 13:19 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 111 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
: