Merhaba Ziyaretçi; Bugün
Abdullah Yeşil
Ahmet Tüysüz
Aziz Aydınlık
Ali Babacan
Mahmut Demir
Kemal Kılıçdaroğlu
Muhtarı telefonla Bakan Şimşek’le görüştürdü

Muhtarı telefonla Bakan Şimşek’le görüştürdü

CHP İstanbul Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu, TBMM’deki bütçe görüşmeleri sırasında, elektrik konusunda yaşadığı sıkıntılarda muhatap bulamadığından yakınan bir muhtarı telefonla arayarak, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’le görüştürdü.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, bütçe ve kesin hesap kanunu tasarılarının geneli ile Sayıştay tezkereleri üzerindeki görüşmeler devam ediyor.

Komisyonda söz alan CHP İstanbul Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu, konuşması sırasında elektrik konsunda yaşanan sıkıntılarda muhatap bulamadığından yakınan bir muhtarı cep telefonu ile arayarak, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in yanına gitti.

Bir süre, muhtarın şikayetlerini telefonu uzattığı Bakan Şimşek’e dinleten Aslanoğlu, “İstanbul’da 400 mahallenin muhtarı… Çaresizim diyor, muhatap bulamıyorum diyor. İki aydır ne gelen var ne giden, diyor.” diye konuştu.

Daha sonra yerine geçen Aslanoğlu, Hazine avukatları konusunda bir adım atmadığını belirttiği Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’i, “Mum dibine ışımıyor.” diyerek eleştirdi.

Aslanoğlu, kendini ihbar ettiğini de ifade ederek, “Benden sosyal güvenlik primi neden kesmiyorsunuz. Hem emekliyim, hem çalışıyorum. Gücünüz garibana mı yetiyor? Benden de sosyal güvenlik primi kesin.” şeklinde konuştu. Bakan Şimşek ise “Milletvekillerinden kesinti yapılmamasına dair düzenleme var. Ben emekli değilim.” cevabını verdi.

0
BİLGİLER
tarafından 24 Ekim 2013 - 19:43 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 128 kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
: